Projekt Obrtničke škole i Srednje medicinske škole, Slavonski Brod
Autor: Slavica Kovačević, 24. 10. 2014.

SVJETSKI DAN KUHARA I SVJETSKI DAN JABUKE

20. listopada 2014.

Povodom Svjetskog dana kuhara i Svjetskog dana jabuke, škole su realizirale zajednički projekt u smislu edukacije učenika o važnosti zdrave prehrane.

Učenici Srednje medicinske škole (3.d, smjer: primalja-asistentica/asistent), i stručna učiteljica Ivana Kuprešak, izradili su za učenike Obrtničke škole (smjer: kuhar), prezentacije: Zdrava prehrana; Važnost jabuke u zdravoj prehrani.

Učenici Obrtničke škole (smjer: slastičar), pod vodstvom stručne učiteljice Nade Galavić, napravili su štrudle i kolače od jabuka, koje smo na kraju predavanja konzumirali.

Istaknuta je važnost, korist i češća potreba ovakve suradnje u obostranom interesu.

Važna je i nužna, češća prezentacija struke, razmjena iskustava i bolje upoznavanje učenika.

U sklopu Projekta svim učenicima SMŠ darovana je jabuka. Naši su učenici izradili prigodne plakate za Obrtničku i Srednju medicinsku školu.

...evo kako to rade učenici Obrtničke škole

(smjer: kuhar; slastičar)

... a kako su se pripremili naši učenici

stručna učiteljica Ivana Kuprešak predaje ravnatelju Obrtničke škole