Predavanje prof.dr.sc. Gordane Buljan - Flander
Autor: Slavica Kovačević, 5. 12. 2014.

NAŠIH DESET GODINA - predstavljanje rada Savjetovališta

ODRASTANJE UZ FACEBOOK I INTERNET, KAKO ZAJEDNO VRATITI SIGURNOST U DJETINJSTVO?

U sklopu obilježavanja desetogodišnjice rada Savjetovališta za žrtve nasilja, 3. prosinca 2014. prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander, održala je spomenuto predavanje u crkvi Župe Duha Svetoga. Informirala je posjetitelje o načinima sigurnog korištenja Interneta, s naglaskom na sigurnost na društvenim mrežama. Danas smo okruženi brojnim tehnološkim novitetima koji su postali značajni dio naše svakodnevnice. Imaju svoje prednosti, ali i opasnosti, i zato je važno biti oprezan. Ponuđeni su najvažniji pojmovi u svijetu Interneta, kako bi se pomoglo djeci i mladima, roditeljima i nastavnicima. Škola je odgojno-obrazovna institucija, koja mora prepoznati virtualni svijet, koji je učenicima sve važniji. Stoga je važno biti u kontaktu, i pokazati interes za nove tehnologije. Bilo bi poželjno da u školi postoji edukacija kojom bi se učenici podučili sigurnijem i odgovornijem ponašanju na Internetu. Važno je informirati roditelje, kako bi i oni sudjelovali u edukaciji djece o odgovornom ponašanju djece na Internetu. Budući da djeca ne prepoznaju razliku između virtualnog i realnog života, nasilje započeto na Internetu, često se nastavlja i u školi. Stoga nastavnici i stručni suradnici trebaju uvijek reagirati na ovaj oblik nasilja.

Predavanju su nazočile:

pedagoginja: Slavica Šoštarić, prof., i stručna učiteljica i voditeljica Školskog preventivnog programa: Ivana Kuprešak, bacc.med.techn.