Učenici 4.C razreda (2014./2015. šk. godine) Srednje medicinske škole Slavonski Brod su uspjeli uprizoriti poznati dramski klasik, "U očekivanju Godota" prema svojem viđenju.
Autor: Zoran Harambašić, 6. 4. 2015.

Prilog:

Samuel Beckett - U očekivanju Godota

Drama "U očekivanju Godota" je tipičan primjer antidrame. On jednostavno prikazuje sliku svijeta koja navodi čitatelja na traženje objašnjenja temeljnih pitanja o čovjekovu postojanju. Alijenacija (otuđenost) čovjeka nazire se kao pozadina svih Beckettovih drama.

Alijenaciju simbolizira govor likova koji se sastoji od bujice nepovezanih riječi i besmislenih fraza. To je parodija govora suvremene znanosti koja je čovječanstvu trebala dati tražene odgovore,a koja se otuđila i zaboravila svoju temeljnu humanističku zadaću.

Neograničen niz asocijacija,simbola i metafora čini ju iznimnim sve vremenskim i općeljudski vrijednim književnim remek-djelom.

Zahvaljujemo se profesorici
hrvatskog jezika, Ljiljani Tonkić za
ideje i potporu, učenicima (Martina
Stahović, Ivana Sudić, Željko Mudri,
Antonia Krolo, Ana Pavić, Ana
Ešegović, Monika Abramović, Lidija Poljak i Matea Iveković) za
uloženi trud i rad te svima koji su
vjerovali da će naš Godot ipak doći.

Film je izradio učenik Željko Mudri u suradnji s prof. hrvatskog jezika, Ljiljanom Tonkić.