Tjedan cjeloživotnog učenja "DOBRO JE UČITI"
Autor: Slavica Kovačević, 6. 10. 2015.

•  9. Tjedan cjeloživotnog učenja pod sloganom

"DOBRO JE UČITI"

28. rujna - 4. listopada 2015.

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja koja na jednostavan način, a na temelju izravnih obraćanja građanima, potiče ostvarenje ideje o promoviranju obrazovanja. važno je osvijestiti spoznaju o stalnoj brizi kod nositelja obrazovnog sustava, a javnost senzibilizirati za cjeloživotno učenje i promicanje kulture učenja.

Cilj je bio predstaviti učenicima osnovnih i srednjih škola, nezaposlenima i svim građanima što više sudionika u sustavu formalnog i neformalnog obrazovanja.

učenici, stručne učiteljice i stručna suradnica Srednje medicinske škole Slavonski Brod, 1. listopada 2015. su predstavili javnosti obrazovne programe Srednje medicinske škole. Učenici i stručne učiteljice su izradili odgovarajuće promidžbene materijale, letke i plakate, s ciljem boljeg upoznavanja javnosti o radu Škole i njezinim obrazovnim programima.

• MEDICINSKA SESTRA/MEDICINSKI TEHNIČAR OPĆE NJEGE

Učenici i stručne učiteljice: Jasna Karlović, Jasmina Đurinski, Marina Bošnjaković i Jasmina Cvančić, javnosti su prezentirale i praktično primijenile mjerenje glukoze u krvi i mjerenje krvnog tlaka.

• PRIMALJA ASISTENTICA/ASISTENT

Učenici i stručna učiteljica Ivana Kuprešak su javnosti prezentirali široko previjanje novorođenčeta, odijevanje i njegu pupka. Cilj je usmjeriti društvo prema važnosti obrazovanja primalja.

• FIZIOTERAPEUTSKI TEHNČAR/TEHNIČARKA

Učenici i stručne učiteljice Ivana Seletković, Irena Jurić i Daria Klemenc su javnosti prezentirale masažu tijela, uz odgovarajuće vježbe i galvanizaciju kralježnice. Sve je popraćeno i promidžbenim materijalima za građanstvo.

Tekst:

Slavica Šoštarić, prof.