« Ožujak 2024 »

Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Slavica Kovačević, 17. 12. 2015.

Provedba aktivnosti i njihova realizacija u Mjesecu borbe protiv ovisnosti

15.10. - 15.11. 2015.

MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti (15. studenoga - 15. prosinca), a u sklopu Školskog preventivnog programa u Srednjoj medicinskoj školi Slavonski Brod, provedena je za sve učenike naše škole na satu razrednoga odjela, učenička prezentacija OVISNOST O DROGAMA I ALKOHOLU. U razdoblju od 23. studenoga - 15. prosinca 2015.

Prezentaciju realizirali:

- učenici 4.d: Barukčić Mario, Marošan Mihaela, Markusi Ivana

- učenici 5.a: Cindrić Monika, Ljubičić Nikol, Maglov Marina, Orišak Valentina,  Padrić Pero

Uz spomenutu prezentaciju održano je edukativno, stručno predavanje voditeljice ŠPP Ivane Kuprešak i stručne suradnice pedagoginje Slavice Šoštarić

EDUKATIVNA PREZENTACIJA NAŠIH UČENIKA U OBRTNIČKOJ ŠKOLI SLAVONSKI BROD

- 2. prosinca 2015. učenici Srednje medicinske škole: Barukčić Mario, 4.d; Orišak Valentina, 5.a; Cindrić Monika, 5.a: Ljubičić Nikol, 5.a, održali su edukativnu prezentaciju Ovisnosti o drogama i alkoholu za učenike 3.F i 3. H. razreda u prostoru Obrtničke škole, uz stručnu pomoć i objašnjenje Ivane Kuprešak, bacc. med, techn.

Spomenuti učenici naše škole zaslužuju veliku pohvalu, za uloženi trud i odvojeno vrijeme u praktičnoj edukaciji učenika Obrtničke škole.

IZVJEŠĆE S 3. BRODSKOG SIMPOZIJA O ALKOHOLIZMU, KOCKANJU I MODERNIM OVISNOSTIMA

Zavod za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije, Služba za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti , a uz potporu Ministarstva zdravlja, održan je od 10. - 11. prosinca 2015. u Slavonskom Brodu  3. brodski simpozij o alkoholizmu, kockanju i modernim ovisnostima.

Obzirom na važnost prevencije alkoholizmu, kockanja i modernih ovisnosti, glavna tema simpozija je bila Prevencijom do zdrave mladosti.

Radni dio simpozija bio je podijeljen na 4 područja:

- Preventivni pristup modernim ovisnostima

- Rana intervencija i detekcija

- Psihosocijalni tretman djece i mladih

-Terapijski pristup zlouporabi alkohola i modernim ovisnostima

Nizom plenarnih predavanja, usmenih izlaganja, poster prezentacija i rasprava, a zahvaljujući okupljenim stručnjacima koji se bave zajedničkom problematikom, poslana je cijeloj društvenoj zajednici snažna poruka, uz mnoštvo obvezujućih pitanja i mogućih rješenja. Važnost i nužnost provedbe prevencije i liječenja svih vrsta ovisnosti, poruka je svih sudionika simpozija.

Autor teksta: Slavica Šoštarić, stručna suradnica pedagoginja