Posjet Osnovnoj školi "Milan Amruš"
Autor: Slavica Kovačević, 4. 4. 2016.

Posjet učenika 3.a razreda

Osnovnoj školi „Milan Amruš“

Dana 30. ožujka 2016. godine učenici 3.a razreda, smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, posjetili su Osnovnu školu „Milan Amruš." Nakon obrađenog gradiva iz područja specijalne pedagogije u sklopu predmeta Načela poučavanja stečeno teorijsko znanje bilo je poželjno primijeniti i u praksi. Na početku našeg posjeta psihologinja navedene škole ukratko je naše učenike upoznala sa školom i planom aktivnosti. Učenici su potom bili podijeljeni u dvije grupe te je jedna slušala predavanje, a druga je grupa bila na satu Komunikacije u skupinama. Kasnije su se grupe zarotirale pa je grupa koja je prva slušala predavanje sudjelovala na satu Radnog odgoja.

Na satu Komunikacije prva grupa naših učenika se upoznala s učenicima Osnovne škole „Milan Amruš“, razgovarali su o zdravstvenim djelatnicima i o tome kako izgleda njihov posao te su potom izrađivali poruke jedni za druge. S obzirom na to da su učenici izrazili strah od boravka u bolnici naši učenici su svoje poruke usmjerili suzbijanju tog straha.

Druga grupa naših učenika za to je vrijeme bila u školskoj dvorani gdje im je psihologinja održala predavanje na temu Oblici i metode rada s osobama s intelektualnim teškoćama.

Učenici su upoznati i s ustrojem Osnovne škole „Milan Amruš“ te su im pokazane učionice razredne i predmetne nastave, ured pedagoga i psihologa, knjižnica i blagavaona.

Potom je uslijedila zamjena učenika te se na satu Radnog odgoja druga grupa naših učenika pridružila pripravku jednostavnog deserta – palačinki. Svaki učenik Osnovne škole „Milan Amruš“ je odabrao jednog našeg učenika s kojim će ispeći palačinku te ih potom i degustirati.

Kada je završilo predavanje i drugoj skupini u dvorani, izrada palačinki bila je prekinuta te su se obje grupe okupile u dvorani gdje im je medicinska sestra opisala svoj posao i izazove u radu s osobama s raznim oštećenjima, a potom im pokazala i previjalište u školi. Kao i na predavanju psihologinje, i ovdje je učenicima ostavljena mogućnost postavljanja pitanja.

Nakon izlaganja medicinske sestre svi su se naši učenici vratili u skupine na degustaciju palačinki. Nakon zajedničkog uživanja u palačinkama učenici naše škole su se srdačno pozdravili s domaćinima sa željom da ovakvih susreta bude i više.

Autor teksta:

Aleksandar Končar, mag. paed. i soc.