« Ožujak 2024 »

Dan zdravlja
Autor: Slavica Kovačević, 12. 4. 2016.

Obilježili smo Svjetski Dan zdravlja pod motom

"Navike promijeni i život pokreni"

Dana 7.4.2016. Srednja medicinska škola Slavonski Brod obilježila je Dan zdravlja. Ovogodišnja poruka Svjetske zdravstvene organizacije povodom Dana zdravlja je „Pobijedi dijabetes.“ Srednja medicinska škola također je osmisila svoj moto „Navike promijeni i život pokreni.“

Povodom Dana zdravlja organizirali smo besplatno mjerenje razine šećera u krvi i besplatno mjerenje vrijednosti krvnog tlaka na slavonsko-brodskoj tržnici u vremenu od 09:00 do 12:00 h. Odaziv naših sugrađana je bio velik. Čekalo se u redu kako bi se pristupilo mjerenju.

Građani Slavonskog Broda rado su se odazvali mjerenju guk-a i krvnog tlaka te su pohvalili našu akciju.

Učenici 4.a i 4.b razreda (medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege) izradili su prigodne plakate na temu zdravih životnih navika. Učenici 5.a razreda (medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege) izradili su plakate i brošure o pravilnoj prehrani, pravilnim životnim navikama, prestanku pušenja i dijabetesu. Plakati i brošure su bile izložene na vidljivom mjestu te su građani slobodno mogli uzeti brošure.

U obilježavanju Dana zdravlja sudjelovali su učenici 4.a, 4.b i 5.a razreda te nastavnici zdravstvene njege Jasmina Cvančić, Jasmina Đurinski, Marija Jelić, Marija Josipović i Marina Bošnjaković.

Autor teksta:

Marina Bošnjaković, bacc.med.techn.