Posjet Osnovnoj školi "Milan Amruš"
Autor: Slavica Kovačević, 29. 4. 2016.

Posjet učenika 3.b razreda Osnovnoj školi

„Milan Amruš“

Dana 27. travnja 2016. godine učenici 3.b razreda, smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, posjetili su Osnovnu školu „Milan Amruš“. Nakon obrađenog gradiva iz područja specijalne pedagogije u sklopu predmeta Načela poučavanja stečeno teorijsko znanje bilo je poželjno primijeniti i u praksi. Na početku našeg posjeta psihologinja navedene škole ukratko je naše učenike upoznala sa školom i planom aktivnosti. Učenici su potom bili podijeljeni u dvije grupe te je jedna slušala predavanje, a druga je grupa bila na satu Komunikacije u skupinama. Kasnije su se grupe zarotirale pa je grupa koja je prva slušala predavanje sudjelovala na satu Glazbene kulture.

Na satu Komunikacije prva grupa naših učenika upoznala se s učenicima Osnovne škole „Milan Amruš“, razgovarali su o zdravstvenim djelatnicima i o tome kako izgleda njihov posao te su učenici dobili uvid u to kako izgleda njihovo uobičajeno pripremanje stola za ručak te potom i raspremanje istog. Također, medicinska sestra im je opisala za što je sve ona zadužena u školi te što njoj predstavlja najveći izazov u radu s djecom s poteškoćama.

Druga grupa naših učenika za to je vrijeme bila u školskoj knjižnici gdje im je psihologinja održala predavanje Oblici i metode rada s osobama s intelektualnim teškoćama te su učenici upoznati i s ustrojem Osnovne škole „Milan Amruš“.

Potom je uslijedila zamjena učenika te je na satu Glazbene kulture druga grupa naših učenika poslušala nekoliko pjesama u izvedbi učenika Osnovne škole „Milan Amruš“, a u nekima od njih naši učenici su se pridružili domaćinima te ih zajedno otpjevali. Nakon završetka rada u grupama svi su se učenici okupili kako bi im psihologinja pokazala previjalište u školi.

Učenici naše škole su se potom srdačno pozdravili s domaćinima sa željom da ovakvih susreta bude i više.

Autor teksta: Aleksandar Končar, mag. paed. i soc.