ERASMUS+ PROGRAM Health is Wealth
Autor: Sanja Agatić, 12. 7. 2016.

ERASMUS+ PROGRAM

Health is Wealth

Srednja medicinska škola Slavonski Brod provodi projekt Health is Wealth. Projekt je odobren i financiran od Agencije za mobilnost i programe EU u sklopu programa Erasmus+. Više informacija možete pronaći na http://www.mobilnost.hr.

U sklopu projekta Health is Wealth odobrene su dvije grupe aktivnosti:

Grupa - MOBILNOST OSOBLJA (11.12.2016. do 18.12.2016.), Leipzig (Njemačka).
Grupa - MOBILNOST UČENIKA (08.01.2017. do 21.01.2017.), Leipzig, (Njemačka).

U sklopu Mobilnosti osoblja odobrena je mobilnost 7 djelatnika škole od kojih je troje nastavnika/stručnjaka koji obrazuju medicinske sestre opće njege/medicinske tehničare opće njege i četvero djelatnika uprave škole. Trajanje mobilnosti za ovu grupu je 7 dana.

Za vrijeme mobilnosti djelatnici škole će se kroz posjete informirati o njemačkom strukovnom obrazovanju, teoretskoj i praktičnoj nastavi, razmijeniti iskustva, analizirati i usporediti obrazovne kurikulume za medicinske sestre i fizioterapeute u Republici Hrvatskoj i Njemačkoj.

U sklopu Mobilnosti učenika odobrena je mobilnost 40 učenika od čega 20 učenika smjera medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege   i 20 učenika smjera fiziterapeutski tehničar/fizioterapeutska tehničarka. Prijaviti se mogu učenici sljedećih razreda: 2.b, 3.a, 3.b, 4.a, 4.b, 4.c, 5.a te 5.b. S učenicima će u pratnji biti 4 osobe - djelatnici škole.

Učenici će kroz rad na stručnoj praksi upoznati standarde kvalitete, higijenske i zdravstvene propise određenih ustanova, pomagati u svakodnevnoj higijeni bolesnika, pripremati ih za propisane kontrole i terapije, asistirati u prikupljanju medicinske dokumentacije, razviti pozitivan stav prema radu i struci.

Partner na projektu je VITALIS GmbH koji će osigurati ustanove za osposobljavanje osoblja i stručnu praksu za učenike. Učenicima je iz sredstava projekta osiguran put i povratak do Leipziga, smještaj i hrana za vrijeme mobilnosti, te džeparac.

Natječaj za odabir osoblja i učenika sudionika biti će objavljen na web stranici Srednje medicinske škole Slavonski Brod. U natječaju će biti navedeni svi kriteriji odabira i potrebni dokumenti za prijavu.