« Ožujak 2024 »

Obavijest učenicima koji ostvaruju i koriste pravo na su/financirani prijevoz vlakom
Autor: Zoran Harambašić, 30. 9. 2016.

Poštovani,

Učenici koji ostvaruju i koriste pravo na su/financirani prijevoz vlakom temeljem Odluke Vlade, kao i do sada, mogu učeničke pretplatne/priključne karte kupiti od 1. do 5. u mjesecu.

U dane do kupnje nove pretplatne karte, tj. do 5. u mjesecu (uključivo) učenici mogu koristiti mjesečnu pretplatnu kartu iz prošlog mjeseca. Nakon navedenog roka učenici iznimno mogu kupiti samo su/financirane mjesečne, polumjesečne, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja praktične nastave i vježbi te stručne prakse, uz obaveznu POTVRDU s upisanim danima obavljanja praktične nastave, vježbe ili stručne prakse u mjesecu.

Ako je učenik u periodu od 01. do 05. u mjesecu bolestan ili iz nekog drugog razloga spriječen osobno kupiti kartu, roditelj ili član uže obitelji uz predočenje valjane iskaznice, može kupiti prijevoznu kartu za učenika.

U svrhu izvršenja obaveze prema Ministarstvu znanosti obrazovanja i sporta prilikom kupnje sufinanciranih karata potreban je OIB učenika pa apeliramo da učenici imaju kod sebe prilikom kupnje karte osobni dokument ili zdravstvenu iskaznicu iz koje je isti vidljiv.

S poštovanjem,

HŽ Putnički prijevoz d.o.o., Strojarska cesta 11, Zagreb, www.hzpp.hr,prodaja@hzpp.hr