Predstavljanje projekta "Health is Wealth" - mobilnost učenika i nastavnika u Leipzig
Autor: Slavica Kovačević, 2. 2. 2017.

Predavanje i dijalog s učenicima

"Stvaranje poticajne okoline za učenje temeljeno na radu"

Dana 27. siječnja 2017. god., Srednja medicinska škola Slavonski Brod sudjelovala je u programu „Stvaranje poticajne okoline za učenje temeljeno na radu“.

Europe Direct Informacijski centar Slavonski Brod u suradnji sa Tehničkom školom Slavonski Brod, organizirao je ovo predavanje. Organizirana su sljedeća stručna predavanja: „30 godina programa Erasmus+“, Božica Sedlić, Europski dom Slavonski Brod,        „Poželjna zanimanja na tržištu rada“, Gordana Alfeldi, Centar za informiranje i savjetovanje, „Cjelovit pristup i strukturirana međusektorska suradnja za povišenje zapošljavanja mladih“, Danijel Župan, Europski dom Slavonski Brod.

Nakon stručnog predavanja, škole sa područja naše i drugih županija, predstavile su primjere dobre prakse. Stručne učiteljice zdravstvene njege- Jasmina Cvančić i Marina Bošnjaković, bacc. med. techn. u suradnji s ravnateljicom Jelenom Jelinić Bošnjak, prof. i knjižničarkom Slavicom Tomić, predstavile su Erasmus + projekt: mobilnost učenika i nastavnika u Leipzig, „Health is wealth“, u kojem je naša škola ove godine sudjelovala.

Osim naše škole, predstavile su se i ostale škole, Tehnička škola Slavonski Brod sa projektom mobilnosti „Eurokrem“, Srednja škola Antuna Matije Reljkovića sa „Learning platformom“, Ekonomska škola Požega sa projektom „Ovladavanje pismenostima 21. stoljeća“ te Obrtnička škola Požega sa projektom „VOCOS“.

Marina Bošnjaković, bacc.med.techn.