XV. Festival znanosti u Srednjoj medicinskoj školi
Autor: Sanja Agatić, 24. 4. 2017.

Danas započinje XV. Festival znanosti u Srednjoj medicinskoj školi

AUTOR 035portal
2017-04-24 09:57:00

Srednja medicinska škola organizira XV. Festival znanosti koj će se održati od 24. do 29. travnja 2017. godine
Festival znanosti je manifestacija kojoj je cilj približiti znanost javnosti, a tijekom koje se predavanjima, radionicama, tribinama, izložbama i drugim događanjima daje doprinos popularizaciji znanosti i motiviranju mladih ljudi na istraživanje i stjecanje novih znanja. Festival znanosti se, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, u suradnji s British Councilom kontinuirano organizira od 2003. Tema Festivala znanosti svake se godine određuje na nacionalnoj razini, a omogućuje sudjelovanje različitih znanstvenih disciplina. Glavna tema ovogodišnjeg Festivala znanosti je VRIJEME (kronološko i meteorološko).

U jubilarnoj godini održavanja Festivala znanosti ovoj manifestaciji priključila se i Srednja medicinska škola Slavonski Brod (u suradnji sa Sveučilištem u Osijeku) kao jedina škola s područja naše županije. Time će Srednja medicinska škola od ponedjeljka do petka u poslijepodnevnim terminima otvoriti svoja vrata svima koji su zainteresirani za znanost i glavnu temu ovogodišnjeg Festivala.
Povodom sudjelovanja u organizaciji Festivala znanosti u Srednjoj medicinskoj školi Slavonski Brod će se održavati predavanja i radionice od 24. travnja do 28. travnja s početkom u 16.40 sati.

Detaljniji raspored događanja može se pronaći na internetskoj stranici Srednje medicinske škole Slavonski Brod.
Organizacija Festivala znanosti u Srednjoj medicinskoj školi podržana je od strane sljedećih sponzora: Školska knjiga, AC Vuko d.o.o i Fashion studio Gossip.
Pozivamo sve zainteresirane da posjete neku od radionica/predavanja.