« Ožujak 2024 »

Parlament mladih
Autor: Slavica Kovačević, 17. 11. 2017.

Održana sjednica Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda

Dana 15. studenog 2017. godine učenici 3.b razreda Lora Aladrović, Martin Dravec i Mislav Ostojić te učenik 2.c razreda Ivan Nekić, kao članovi debatnog kluba Srednje medicinske škole Slavonski Brod, sudjelovali su na radnoj sjednici Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda koja se održala u velikoj dvorani Centra mladih.

Sjednicu je vodila Iva Sedlić koja je na početku zastupnicima navela mogućnosti sudjelovanja u europskim projektima, a iskorištena je i kao svojevrsna evaluacija prošlogodišnjeg djelovanja Parlamenta te su učenici imali priliku kritički analizirati dosadašnje aktivnosti i način rada. Unutar grupa u koje su bili podijeljeni, zadatak je bio navesti nekoliko tema ili problema koje prepoznaju kao aktualne i važne u našem gradu. Također, imali su mogućnost ponuditi vlastite prijedloge aktivnosti koje bi željeli provoditi, a kojima bi djelovali unutar ponuđenih tema. U sklopu rada u grupama, zastupnici Parlamenta su osmislili i različite načine provedbe projekata te oblike rada koji bi im odgovarali pri čemu su se složili da bi htjeli više radioničkog načina rada. Sjednica je završila najavom budućih aktivnosti početkom prosinca te iduće sjednice koja je planirana u siječnju 2018. godine.

Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.