Simulirana sjednica Hrvatskog sabora
Autor: Slavica Kovačević, 8. 6. 2018.

Članovi Debatnog kluba na

Simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora

U ponedjeljak 4. lipnja 2018. godine, u pratnji nastavnika Aleksandra Končara, članovi Debatnog kluba, učenici 2.b (Alen Pecikozić, Denien Delić, Filip Gusak, Zorana Karlić, Emanuel Narančić, David Eđed),  3.b (Lora Aladrović, Martin Dravec, Mislav Ostojić) i 2.c razreda (Ivan Nekić) Srednje medicinske škole Slavonski Brod sudjelovali su na Simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola. Prije samog zasjedanja, učenici su se uputili u Malu vijećnicu gdje su se kroz kratko predavanje upoznali s ulogom i djelovanjem Hrvatskog sabora te pravilima kojih su se trebali pridržavati tijekom sjednice. Potom su se svi učenici okupili u Sabornici gdje su bili podijeljeni u klubove simulirajući pritom i način raspodjele mjesta u Hrvatskom saboru. Na Simuliranoj sjednici sudjelovale su 24 srednje škole i 1 učenički dom iz svih krajeva Hrvatske.

Učenici su na sjednici razmatrali Zakon o medijima te ponudili vrlo kvalitetne prijedloge za koje se nadamo da će u budućnosti biti i usvojeni u sklopu odluka stvarnih saborskih zastupnika. Navedeni Zakon može uvelike pridonijeti pozitivnom medijskom djelovanju te su učenici bili vrlo zainteresirani za njegovo poboljšanje, a zadovoljstvo njihovim prijedlozima izrazili su i pojedini političari koji su prisustvovali sjednici (Gordan Jandroković, Mirando Mrsić i dr.).

Tom prilikom pravi saborski zastupnici mogli su puno naučiti od vrijednih učenika iz cijele Hrvatske. Učenik 2.b razreda Alen Pecikozić održao je govor iz klupe te tako pridonio prijedlozima izmjena Zakona o medijima. Ponosni smo što je upravo naša škola bila jedini sudionik s područja Brodsko-posavske županije predstavljajući tako, ne samo našu županiju, već i Slavoniju.

Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.