Donacijska utrka "Znanjem i prevencijom do zdravlja"
Autor: Slavica Kovačević, 3. 9. 2018.

Znanjem i prevencijom do zdravlja

Liga protiv raka Brodsko-posavske županije i Saucony Škola trčanja Slavonski Brod 1. rujna zajednički su organizirali donacijsku utrku naziva ‘Znanjem i prevencijom do zdravlja’. Utrka se organizirala u sklopu istoimenog projekta kojega provodi Liga u cilju prikupljanja sredstava za nastavak rada Lige i promocije zdravih životnih navika. Bilo je to više od same utrke. Akcijom se naglašavala problematika suvremenog doba, a i sama utrka je bila dio prevencije. Veliki broj sudionika, pokazao je želju i volju mnogih za što zdravijim i aktivnijim načinom života. Srednju medicinsku školu na utrci od 5 km predstavljala je  stručna nastavnica zdravstvene njege Blaženka Majić.

Učenici 5.a razreda: Barbara Safundžić, Vanessa Seifert, Antonia Šoštar, Ana Uremović, Tomislav Marijanović, Mihaela Vrljić, Matea Vukoje sudjelovali su kao volonteri na utrci. Također, na utrci su sudjelovale stručne nastavnice Blaženka Majić, Maja Crnolatac, Sanela Bureš i Ivana Opačak.  Učenici su u vremenu od 08:00 – 13:00 sati mjerili krvni tlak i šećer u krvi svim zainteresiranim posjetiteljima i sudionicima utrke te su dijelili vodu na okrijepnim stanicama.

Maja Crnolatac, bacc.med.techn.

Sanela Bureš, bacc.med.techn.