« Ožujak 2024 »

Parlament mladih grada Slavonskog Broda
Autor: Slavica Kovačević, 9. 10. 2018.

Sjednica Parlamenta mladih

grada Slavonskog Broda

Dana 4. listopada 2018. godine četvero učenika naše škole sudjelovalo je u ulozi zastupnika na sjednici Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda koja se održala u amfiteatru Tehničke škole. Dnevni red uključivao je predstavljanje Time to Move kampanje i Tjedna cjeloživotnog učenja unutar kojeg se radna sjednica i održala. Također, predstavnici škola imali su priliku predstaviti vlastita iskustva mobilnosti mladih. Članovima Parlamenta mladih obratili su se i Marta Zečević, predsjednica Savjeta mladih grada Slavonskog Broda te Florijan Galić ispred Savjeta mladih Brodsko-posavske županije koji su predstavili rad Savjeta te mogućnosti suradnje.

Učenicima su predstavljene i mogućnosti sudjelovanja u razmjenama mladih, seminarima i treninzima. Najavljen je i izbor novog predsjednika Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda koji će se izabrati na idućoj sjednici kao i novi cjelokupni saziv Parlamenta. Vjerujemo kako će i učenici naše škole predstaviti svoje kandidature te im želimo mnogo sreće u tome.

Stručni suradnik pedagog:

Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.