« Ožujak 2024 »

Projekt mobilnosti Erasmus+ Srednje medicinske škole pod nazivom WRITE (Work, Research and Innovation for Tomorrow Education)

Aktivnosti vezane uz WRITE projekt možete pratiti i na facebook stranici

Projekt mobilnosti Erasmus+ Srednje medicinske škole pod nazivom Health is Wealth

Aktivnosti vezane uz Health is Wealth projekt možete pratiti i na facebook stranici

Projekt mobilnosti Erasmus+ Srednje medicinske škole pod nazivom We Care, We Share for the Future

Aktivnosti vezane uz We Care, We Share for the Future projekt možete pratiti i na facebook stranici

Projekt mobilnosti Erasmus+ Srednje medicinske škole pod nazivom Excellence. Every Patient. Every Time.

Aktivnosti vezane uz Excellence. Every Patient. Every Time. projekt možete pratiti i na facebook stranici

excellence.everypatient@gmail.com

KURIKULUM SMS 2020.-2021.nv.pdf

Strategija razvoja ljudskih potencijala Brodsko-posavske županije

2016. – 2020.

SRLJP BPZ 2016.-2020.pdf

Volonteri iz školskih klupa

Ispis statistike od 13. 12. 2013.

Koliko vremena dnevno provedete na facebook-u?

Vodic za upis studija 2018.pdf

Vodič za učenike i studente Brodsko-posavske županije

Posjeta kulturnim ustanovama grada Požege
Autor: Slavica Kovačević, 5. 11. 2018.

U sklopu manifestacije Mjesec hrvatske knjige 2018.  posjetili smo Gradsko kazalište, Gradski muzej i Gradsku knjižnicu i čitaonicu u Požegi

Učenici 3.c razreda (smjer: fizioterapeutski tehničar- fizioterapeutska tehničarka) u pratnji razrednika,  profesorica hrvatskog jezika i školske knjižničarke,  posjetili su 31.listopada 2018. Gradsko kazalište Požega i pogledali predstavu „U mojoj glavi“ . Priča je to  o dvoje tinejdžera, Borni i Vanji. Kazališni projekt je  nastao s ciljem pokretanja dijaloga i povećanja svijesti o opasnostima mentalnih bolesti i važnosti mentalnog zdravlja. Promiče svjesnost o važnosti prevencije i destigmatizacije mentalnih bolesti. Prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji depresija će do 2020. godine biti druga najraširenija bolest na svijetu, a statistike čini sve više tinejdžera. Depresija se može prevenirati i zato ju je bitno prepoznati na vrijeme. Svatko od nas povremeno osjeća anksioznost, no ona u sve više slučajeva prerasta u poremećaj i velikom broju ljudi neizmjerno otežava svakodnevnicu.

Nakon predstave, posjetili smo Gradski muzej Požega i razgledali izložbu Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu. Tema izložbe priča je o liječenju i pristupima liječenja u antičkom (grčkom i rimskom) svijetu. Kroz izložbu upoznajemo položaj liječnika i pacijenta u antičko vrijeme, a ta je tema vrlo aktualna i u modernom dobu. Izložba prikazuje slijed razvoja ideja o zdravlju i liječenju u antici te multidisciplinarnim pristupom na zanimljiv i interaktivan način približava svijet antičke medicine svim dobnim skupinama posjetitelja. Učenici su saznali kako su dah osvježavali Rimljani, zašto nije dobro žvakati žvakaće gume, kako možemo pomoći našem mozgu, zašto je dobro postiti kada smo bolesni....

Kratkom radionicom o mozgu, učenici su naučili što bismo trebali jesti kako bi mozak bolje funkcionirao. Kako bi "provježbali" mozak, voditeljica radionice je na tacni izložila razne predmete, a učenici su imali 10 sekundi da ih promotre. Svatko je na papiru za sebe napisao koje je predmete zapamtio.  Posjet smo završili obilaskom Gradske knjižnice i čitaonice. Ravnateljica knjižnice Aleksandra Šutalo, povela nas je u razgledavanje staroga dijela knjižnice (odjel za odrasle).  Zgrada je sagrađena 1907. u duhu secesije. Površina koju trenutno koriste iznosi 512 m2. U tijeku je izrada projekta za proširenje i adaptaciju knjižnice unutar zgrade na 1200 m2. Nova zgrada će predstavljati spoj tradicije i suvremenosti.  Ravnateljica je dodala kako će prostor nove knjižnice biti koristan za više namjena.

Učenici su iskazali zadovoljstvo viđenim i izrazili interes za slične posjete u budućnosti.